راهنمای خرید لباس کار

راهنمای خرید لباس کار

راهنمای خرید پارچه برای لباس کار

هنگام خرید لباس کار، پارچه‌ ها و ترکیب‌ های پارچه‌ ای مختلف را خواهید دید. برای خرید یک لباس کار مناسب باید ابتدا به الزامات محیط کاری خود نگاهی بیندازید. برای انتخاب یک لباس کار مناسب باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • راحت باشد و موجب شود روی کار خود تمرکز کنید.
 • با دوام باشد و در برابر استفاده خشن سالم بماند.
 • کشش مناسب داشته باشد و عملکرد شما را کند یا مختل نکند.
 • رطوبت را جذب نکند. این موجب دور نگه داشتن عرق از پوست شما می گردد.
 • قابل تنفس باشد و هوا از آن عبور کند، این عامل به تبخیر رطوبت و خنک نگه داشتن شما کمک می کند.
 • همچنین به دنبال ویژگی هایی مانند دوخت دو یا سه برای مقاومت در برابر پارگی و ساخت با دوام تر و ماندگارتر باشید.

راهنمای خرید پیراهن لباس کار

تی‌ شرت‌ کار یک نوع لباس کار راحت هستند که می‌ توانید آن‌ ها را در هوای گرم یا به عنوان لایه پایه برای راحتی بیشتر در دمای سرد بپوشید. استفاده از پارچه های رطوبت گیر و قابل تنفس موجب راحتی بیشتر شما خواهد شد. پیراهن های یکنواخت معمولاً پیراهن های یقه دار و دکمه دار هستند که دوام بیشتری نسبت به تی شرت دارند. بیشتر آن ها یک یا دو جیب برای خودکار، مداد، عینک و غیره دارند. پیراهن های آستین کوتاه و سبک وزن شما را خنک نگه می دارند، در حالی که پیراهن های آستین بلند و گرم شما را در هوای سرد راحت می کنند. برای کارهای تخصصی، برخی از پیراهن های یکنواخت در برابر شعله مقاوم هستند.

اگر در هوای گرم کار می کنید، پیراهن های کار یا پیراهن های ساختمانی ساخته شده با پارچه های تنفس پذیر و رطوبت گیر انتخاب خوبی هستند. اگر پروژه های شما در فضای باز هستند، موادی را انتخاب کنید که دارای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. آستین‌ های بلند نه تنها به شما کمک می‌ کنند تا در هوای خنک گرم بمانید، بلکه به محافظت از بازوهای شما در برابر حشرات، قلم مو، زباله‌ ها و آفتاب سوختگی نیز کمک می‌ کند.

جیب‌ های پیراهن لباس کار که به وسیله زیپ‌، دکمه و حلقه بسته می شوند، به نگه داشتن وسایل شما کمک می‌ کنند. اگر با ماشین آلات کار می کنید، جایی که ممکن است نیاز به خزیدن یا کار در حالت خوابیده به پشت داشته باشید، این نوع جیب ها در لباس کار به ویژه مفید هستند.

راهنمای انتخاب شلوار کار

شلوار کار استاندارد که گاهی شلوار ساختمانی نامیده می شود معمولاً از مواد با وزن متوسط ​​تا سنگین ساخته می شود. اگر زانو زدن، خم شدن یا کار زیاد روی زانوهای خود انجام می دهید، به دنبال زانوهای تقویت شده باشید که دوام بیشتری را داشته باشند. برای کار در هوای سرد، شلوارهایی با آستر پشمی انتخاب کنید تا در حین کار شما را گرم نگه دارد. شلوارهای باری معمولاً شلوارهای گشاد با چندین جیب بزرگ هستند که با دکمه ها، زیپ ها یا قلاب و حلقه بسته می شوند. شلوار نجار نیز مشابه است، دارای جیب های اضافی طراحی شده برای ابزار و حلقه ای است که می تواند یک چکش را نگه دارد.

شلوار جین راحتی و دوام جین را ارائه می دهد اما در هوای گرم می تواند ناراحت کننده باشد. اگر زیاد جا به جا می‌ شوید، شلوار جین کشدار راحت‌ تر از شلوار جین کامل است.

دوام یک عامل کلیدی برای شلوار کار است. شلوارهای با دوام به شما این امکان را می دهند که حتی سخت ترین پروژه ها را انجام دهید و از پاره شدن و سایش جلوگیری کنید. پارچه های سنگین همچنین از پاهای شما در برابر حشرات، ابزار و زباله محافظت می کنند. شلوارهایی با جیب های زیاد انتخاب کنید تا گوشی، نوت بوک، ابزار کوچک، قطعات و غیره را در دسترس داشته باشید. پارچه های کشدار جا به جایی و حرکت را آسان می کنند. یک ناحیه کمر بزرگ با کمربند به شما امکان می دهد از کمربندهای سنگین استفاده کنید که به راحتی وزن اضافی وسایل موجود در جیب شما را تحمل کند.

روپوش ها علاوه بر پاها، قسمت میانی بدن شما را نیز می پوشاند و نیازی به کمربند ندارد که بتواند حرکت شما را محدود کند. آن ها معمولاً طوری طراحی می شوند که روی لباس های بیرونی قرار بگیرند و در هنگام انجام پروژه های کثیف از آن ها محافظت کنند.

راهنمای خرید لباس کارراهنمای خرید انواع دیگر لباس کار

کاپشن کار: شما یک لایه بیرونی با دوام، جیب های زیاد، یک کلاه و یک زیپ محکم روی یک کت ساختمانی یا کاپشن کار می خواهید. برای هوای بسیار سرد، یک کاپشن کار زمستانی با آستر عایق تهیه کنید. اگر در آب و هوای مرطوب کار می کنید، از مقاومت در برابر آب این لباس کار برخوردار خواهید شد.

بارانی: گاهی اوقات یک کت بارانی سبک برای خشک نگه داشتن شما کافی است، اما اگر بیش از چند دقیقه بیرون هستید، یک لباس بارانی برای خشک نگه داشتن کل بدن خود در نظر بگیرید.

لباس‌ های زیر گرم: اگر برای مدت طولانی در سرما کار می‌ کنید، ممکن است بخواهید روی لباس‌ های زیر سرمایه‌ گذاری کنید که شما را گرم نگه دارند. برای لباس های زیر پارچه ضد رطوبت یک الزام است.

گتر: این لوازم جانبی همه کاره تا حدودی از گرد و غبار و باد محافظت می کند و می تواند به دور نگه داشتن آفتاب از گردن و سر شما کمک کند. پارچه هایی که سریع خشک می شوند و رطوبت را از بین می برند به شما کمک می کنند خنک و راحت بمانید.

بسته به آب و هوا، ممکن است لباس های کار دیگری وجود داشته باشد که باید برای محافظت از خود و راحت تر کردن کار خود در نظر بگیرید:

بیشتر کارها به نوعی تجهیزات ایمنی نیاز دارند. تجهیزاتی را که در دستورالعمل ها برای ابزارها یا موادی که استفاده می کنید مشخص شده است بپوشید. تجهیزات مناسب برای خطر محیط کار را پیدا کنید که برای بهترین محافظت مناسب باشد.

راهنمای خرید سایز مناسب لباس کار

پیراهن‌ ها، کاپشن ها و شلوارها، از خیلی کوچک تا خیلی بزرگ یا بزرگ‌ تر بر چسب‌ گذاری می شوند. بسته بندی لباس کار اغلب دارای نموداری است که به شما کمک می کند اندازه واقعی سینه، طول بازو و غیره خود را با اندازه های عمومی مطابقت دهید. برای برخی از اندازه‌ گیری‌ ها، مانند یقه و دور کمر می‌ توانید این قسمت‌ ها را روی یک پیراهن و شلواری که به راحتی اندازه شماست اندازه بگیرید. برای اندازه گیری های دیگر، می توانید خودتان آن ها را جمع آوری کنید تا راحت ترین تناسب را پیدا کنید.

هنگام اندازه گیری دور بدن خود، مطمئن شوید که نوار اندازه گیری را در سطح نگه دارید. نوار را خیلی سفت نکشید. شما به کسی نیاز دارید که به شما کمک کند تا برخی از این اندازه گیری ها را به طور دقیق جمع آوری کنید. در اینجا چند نکته راهنمای خرید لباس کار با سایز مناسب وجود دارد:

 • گردن: از پایه گردن خود اندازه بگیرید و یک انگشت را زیر نوار چسب قرار دهید تا یقه خیلی سفت نشود.
 • بلندی شلوار: اندازه گیری باید از فاق پایین تا قسمت بالایی کفش یا چکمه شما یا درست زیر قوزک پا انجام شود.
 • باسن: پهن ترین قسمت باسن خود را در حالی که صاف ایستاده اید و پاشنه های خود را به هم فشار داده اید اندازه بگیرید.
 • دور کمر: دور بدن خود را در بالای باسن یا هر جایی که معمولا شلوار می پوشید اندازه بگیرید. برای بهترین نتیجه، روی پیراهن اندازه بگیرید، نه شلوار.
 • آستین‌ ها: در حالی که بازوها در کنارتان هستند و در آرنج کمی خم شده‌ اند، از وسط پشت در پایین یقه‌ تان به پایین و از روی آرنج تا پایه مچ اندازه بگیرید.
 • قسمت میانی: پهن ترین قسمت شکم خود را اندازه بگیرید. اگر برای کت و شلوار اندازه می گیرید، بهتر است لباسی را که می پوشید اندازه بگیرید. نوار اندازه گیری را در سطح نگه دارید.
 • سینه: به طور طبیعی بایستید و اطراف پهن ترین قسمت سینه خود را اندازه بگیرید. نوار باید زیر بغل شما و روی تیغه های شانه شما اجرا شود. اگر برای کت یا ژاکت اندازه می گیرید، لباسی را که می پوشید اندازه بگیرید.

سوالات متداول

 • انتخاب شلوار کار چگونه انجام می شود؟
 • خرید پیراهن لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • خرید انواع دیگر لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • خرید پارچه برای لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • خرید سایز مناسب لباس کار چگونه انجام می شود؟

برای خرید انواع لباس کارهای با کیفیت کافی است با یک تماس به بهترین لباس کار مورد نیاز خود دست یابید، برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تولیدی لباس فرم بافتینه در تماس باشید.

انواع لباس های محافظ

انواع لباس های محافظ

لباس های دیگ بخار

انواع مختلفی از لباس های کار دیگ بخار و روپوش با طراحی مناسب برای هر کار موجود است. مطمئن شوید که مواد تنفس‌ پذیر، با دوام و سبک وزن را انتخاب کنید.

کت و شلوار دیگ بخار تقریباً محافظت کامل را ایجاد می کند. ایده آل برای مشاغل کثیف است. از مزیت کت و شلوار دیگ بخار این است که می توان آن را بر روی لباس های دیگر شما پوشید.

اگر مرتبا آن ها را می پوشید و در می آورید، لباس دیگ بخاری را انتخاب کنید که به شما امکان می‌ دهد بدون نیاز به درآوردن کفش‌ هایتان، آن‌ ها را بپوشید. در نهایت، هنگام انتخاب، حتماً به تغییر دما و فصول فکر کنید.

لباس های محافظ

لباس کار باید راحت باشد و حرکات شما را مختل نکند و نوع حفاظت مناسبی را ارائه دهد.

اگر در یک کارگاه، داخل خانه یا هر جای دیگری کار می کنید که نیازی به برجسته شدن یا دیده شدن از دور ندارید ، نیازی به تجهیزات فلورسنت نخواهید داشت. اما شما به لباسی نیاز دارید که با نوع وظایفی که انجام می دهید مناسب باشد.

جلیقه ایمنی

جلیقه ایمنی نباید خیلی بزرگ باشد و همچنین نباید حرکاتی مانند بلند کردن بازوها را محدود کند.

بسیاری از قوانین مشابه در مورد شلوار محافظ در اینجا نیز اعمال می شود! هدف جلیقه ایمنی محافظت از تنه و بازوهای شما در برابر کثیفی، بریدگی، زباله های پرنده و غیره است.

اگر عمدتاً در داخل محیط کار می کنید، جلیقه یا ژاکت ایمنی از مواد ضخیم نخرید زیرا به سرعت بیش از حد گرم می شوید! به جای آن یک ماده قابل تنفس انتخاب کنید.

برقکارها باید مراقب زیپ ها، پوپرها و سایر لوازم فلزی باشند! درست مانند شلوارهای ایمنی، می توان جلیقه های مقاوم در برابر برش را پیدا کرد.

انواع لباس های محافظشلوارهای محافظ

در حالت ایده‌ آل، باید به دنبال شلوار یا تن‌ پوش‌ هایی باشید که از مواد مقاوم (مانند ترکیب پلی‌ استر/ پنبه) با چندین جیب برای نگه‌ داشتن وسایلی مانند ابزار دستی کوچک یا یک متر نواری ساخته شده‌ اند باشید.

شلوار کار محافظ را می توان برای طیف وسیعی از کارها برای محافظت از پاهای شما در برابر کثیفی، بریدگی، ضربه های خفیف یا سوختگی استفاده کرد.

حتما شلوار جادار بپوشید که حرکات شما را محدود نمی کند. شلوار با زانوبند نیز برای هر کسی که اغلب روی زانو کار می کند بسیار مفید است.

برای کارهای خاص تر مانند جوشکاری یا نجاری ، می توانید شلوارهای مخصوص ضد شعله یا ضد بریدگی پیدا کنید.

پیش بند محافظ

پیش بندهای محافظ باید متناسب با وظایفی که معمولاً انجام می دهید انتخاب شوند. به عنوان مثال، آن ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که از شما در برابر مواد شیمیایی، سوختگی یا پاشش مواد محافظت کنند.

پیش بند محافظ که علاوه بر انواع دیگر لباس های محافظ استفاده می شود ، برای افزودن یک لایه حفاظتی اضافی طراحی شده اند.

برای اطمینان از محافظت کافی، مطمئن شوید که پیش بند به اندازه کافی بزرگ است. بهترین پیش بندهای کار عموماً از پنبه ساخته می شوند که یک ماده مقاوم و قابل شستشو است.

بهتر است به دنبال پیش بندهایی باشید که بتوان آن را دور گردن و دور کمر تنظیم کرد. اگر با هر محصول خطرناکی سر و کار دارید، استفاده از محافظ تنفسی را فراموش نکنید.

یک پیش بند با جیب های زیاد انتخاب کنید زیرا دسترسی به لباس های شما در زیر آن دشوار خواهد بود! دکمه ها عموماً بهتر از زیپ در پیش بند کار، کار می کنند و در صورت امکان، پیش بند را بدون هیچ قطعه فلزی انتخاب کنید  به خصوص اگر با برق کار می کنید!

یک پیش بند کار، یا پیش بند آزمایشگاهی، باید نیم تنه و همچنین ران شما را بپوشاند.

سوالات متداول

 • انواع لباس های محافظ کدامند؟
 • جلیقه ایمنی چیست؟
 • پیش بند محافظ چیست؟
 • لباس های محافظ چیست؟
 • شلوارهای محافظ چیست؟
 • لباس های دیگ بخار چیست؟

تولیدی لباس فرم بافتینه بهترین ها را برای شما عزیزان می خواهد، برای خرید انواع لباس کارهای با کیفیت کافی است با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

طریقه نگهداری از لباس کار

طریقه نگهداری از لباس کار

بایدها و نبایدهای سریع تمیز کردن لباس کار

در حین کار مراقب اطراف خود باشید، با تلاش بیشتر برای مراقبت و نگهداری از لباس کار و کاهش احتمال جذب کثیفی در محل کار که می تواند به لباس آسیب برساند موجب بالا رفتن دوام و طول عمر لباس کار خواهید شد. به عنوان مثال، اگر قهوه می نوشید یا در حین نوشتن چیزی هستید لباس کار خود را در بیاورید تا از لکه قهوه یا جوهر روی پارچه جلوگیری کنید.

 • اتوکشی نکنید مگر این که دستورالعمل لباس به شما بگوید که این کار را انجام دهید. همیشه بهتر است لباس کار را بلافاصله بعد از شستن آویزان کنید. این تکنیک به چروک نشدن لباس کار کمک می کند.
 • هنگام خشک کردن لباس کار اگر می خواهید آن را آویزان کنید، باید دور از نور مستقیم خورشید باشد و به روش صحیح خشک کنید.
 • برای از بین بردن کثیفی و گرد و غبار لباس ها را تکان ندهید. در عوض، فورا آن را بردارید و تمیز کنید. در صورت لزوم شستشو دهید.
 • لباس ها را بعد از شستن به خشک کن منتقل کنید و مطمئن شوید که کاملا خشک شوند. همچنین می توانید به محض اتمام شستشو، لباس را آویزان کنید.
 • در صورت هر نوع آسیب دیدن لباس کار آن ها را تعویض نمایید. ایمنی شما دلیل پوشیدن لباس های محافظ است، بنابراین آن را بر صرفه جویی در هزینه اولویت دهید.

در نهایت به سراغ لباس های با کیفیت بروید. مراقبت و نگهداری از لباس کار، تمیز کردن منظم می تواند تفاوت بزرگی در مورد لباس کار شما ایجاد کند. می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید و اطمینان حاصل کنید که لباس شما برای مدت طولانی قابل استفاده است.

نگهداری و افزایش عمر لباس کار

نگهداری صحیح از لباس کار می‌ تواند عمر لباس‌ ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، خرید مجدد لباس کار را کمتر کرده و در پول و زمان شما صرفه‌ جویی می شود. با انتخاب لباس کار و تجهیزات با کیفیت، پیروی از دستورالعمل‌ های شستشو و نگهداری سازنده، نگهداری صحیح از لباس کار و تعمیر آسیب های لباس کار به محض بروز آن می‌ توانید عمر لباس و تجهیزات حفاظت فردی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

تهیه لباس کار و تجهیزات حفاظتی مناسب برای کارکنان می تواند هزینه قابل توجهی برای هر کسب و کاری باشد. بنابراین، با نگهداری از لباس کار به طرز صحیح، سرمایه گذاری خود را تا حد امکان مقرون به صرفه کنید، تا خواص محافظتی، راحتی، ظاهر و عملکرد لباس کار خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

طریقه نگهداری از لباس کارشستشو لباس کار

قبل از شستن لباس کار، همیشه برچسب مراقبت و دستورالعمل های سازنده را با دقت بررسی کنید.

قرار گرفتن منظم در معرض روغن، گریس و گرد و غبار می تواند به طور جدی به ویژگی های محافظتی لباس کار آسیب برساند.

یعنی شستن مکرر این لباس ها کاملا ضروری است.

شستشوی هوشمند برای مراقبت بهینه و نگهداری از لباس کار

 • لباس ها را از داخل به بیرون بچرخانید تا احتمال ساییدگی یا تغییر رنگ لباس کار را کاهش دهید.
 • انتخاب یک شوینده مناسب یک عنصر حیاتی در مراقبت و نگهداری موثر از لباس کار و تجهیزات محافظتی شخصی است.
 • همه لباس های کار به صورت یکسان شستشو و نگهداری نمی شوند و به روش ها و فرآیندهای شستشو واکنش متفاوتی نشان می دهند.
 • برای به حداقل رساندن آسیب های لباس کار در حین شستن، همه زیپ ها را ببندید، دکمه ها را باز کنید، جیب ها را برای وجود اشیا بررسی کنید و یقه ها و سرآستین ها را صاف کنید.
 • شوینده‌ های غیر بیولوژیکی برای لباس‌ های ضد آب و قابل تنفس بهترین هستند، زیرا جایگزین‌ های بیولوژیکی می‌ توانند به خواص محافظتی لباس کار آسیب برسانند.
 • لباس‌ های با دید بالا باید جداگانه شسته شوند تا رنگ‌ های سایر لباس‌ ها بر روی نوارهای بازتابنده‌ی لباس کار تأثیر نگذارد.

نگهداری از لباس کار

اعمال گرمای بیش از حد برای شستشوی لباس کار یکی از دلایل رایج انقباض و کوچک شدن لباس کار است. علاوه بر این شست‌ و شو با آب داغ انرژی بیشتری مصرف می‌ کند، بنابراین تا حد امکان شستشو را در دمای چهل درجه سانتی‌ گراد نگه دارید.

هنگامی که تمام نکات لازم را قبل از شستن لباس کار انجام دادید، باید یک روش شستشوی مناسب را برای نگهداری از لباس کار به شیوه ی صحیح انتخاب کنید.

در نهایت، از خشک کردن لباس کار توسط لباسشویی خودداری کنید، مخصوصاً در مواردی که این نکته در دستورالعمل‌ های شستشو توصیه شده است. در عوض، برای خشک کردن بهتر و موثر لباس کار، لباس های مرطوب را در مکانی گرم و خشک و دور از نور مستقیم خورشید آویزان کنید تا به صورت طبیعی خشک شوند.

سوالات متداول

 • نگهداری و افزایش عمر لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • نگهداری از لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • بایدها و نبایدهای سریع تمیز کردن لباس کار چیست؟
 • شستشو لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • شستشوی هوشمند برای مراقبت بهینه و نگهداری از لباس کار چگونه انجام می شود؟

برای خرید لباس کاری با کیفیت کافی است به شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان تولیدی لباس فرم بافتینه در تماس باشید.

نگهداری از لباس کار

نگهداری از لباس کار

خرید لباس کار مناسب

لباس کار بی کیفیت عمر طولانی نخواهند داشت. مهم نیست چقدر زمان برای مراقبت و محافظت لباس کار خود اختصاص می دهید. باید با انتخاب مناسب ترین لباس کار طول عمر آن را تضمین کنید.

هنگام خرید لباس کار جدید، نباید تنها مورد هزینه اولیه توجه قرار گیرد، بلکه کیفیت و دوام نیز فاکتورهای مهمی در خریدن لباس کار هستند. سرمایه گذاری در دراز مدت روی محصولات با کیفیت و متناسب با کار شما مقرون به صرفه تر از لباس کار بی کیفیت است که ممکن است پس از مدت کوتاهی دور ریخته شوند.

در برخی موارد، استفاده از لباس های یکبار مصرف مانند روپوش های یکبار مصرف، برای محافظت لباس کار پوشیده شده در هنگام انجام کارهای سخت و نامرتب، می تواند ایده خوبی برای افزایش عملکرد و طول عمر لباس کار باشد.

انتخاب دقیق لباس کار همچنین شامل انتخاب اندازه مناسب لباس است. اگر کارکنان شما مجبور شوند لباس کار نامناسب بپوشند، به احتمال زیاد آن را زودتر از زمان لازم به عنوان “فرسوده” دور می اندازند. بنابراین باید لباس کار با اندازه مناسب را تهیه کنید.

تعمیر و نگهداری از لباس کار

هنگام شستن این لباس ها باید از پاک کننده های ملایم استفاده کنید تا غشاها و روکش های ضد آب آسیب نبینند. پس از شستشو، ضد آب کردن مجدد شلوارها و ژاکت های استفاده شده در فضای باز باعث حفظ عملکرد و افزایش طول عمر لباس شما می شود. بسته به نوع استفاده، توصیه می شود هر چهار تا شش ماه یکبار از عایق رطوبتی استفاده کنید.

برای کارمندانی که در شرایط آب و هوایی مرطوب در خارج از منزل کار می کنند، حفظ ضد آب بودن لباس کار برای راحتی و بهره وری بهتر و بیشتر ضروری است.

نگهداری از کفش ایمنی نیز مهم است. کفش ها و چکمه های ایمنی را به طور مرتب از نظر ایراد، آسیب و کثیفی بیش از حد چک کنید. گاهی  فراموش می شود که کفش ها نیز باید به همان اندازه لباس کار تمیز شود. اگرچه ممکن است کثیف بودن کفش ها به ظاهر بی ضرر به نظر برسد، اما تجمع کثیفی بر عملکرد آن تأثیر منفی می گذارد و طول عمر کفش را کاهش می دهد. به ویژه چکمه های چرمی نیاز به توجه بیشتر و دقیق تر دارند.

لباس کار خود را از نظر آسیب بررسی کنید

برای مراقبت و نگهداری موثر از لباس کار، به طور منظم لباس‌ کار را از نظر داشتن انواع آسیب ها بازرسی کنید. به یاد داشته باشید، ایمنی همیشه باید اولویت شماره یک نسبت به کاهش هزینه باشد. این مسئولیت هر فرد است که از لباس کار به درستی نگهداری کند و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند.

افراد باید تشویق شوند که لباس کار و تجهیزات خود را از نظر ساییدگی و پارگی، چه قبل و چه بعد از استفاده  بررسی کنند و هر گونه مشکل را در اسرع وقت گزارش کنند. این امر مخصوصاً برای کسانی که از تجهیزات حفاظت شخصی و یا لباس های با ایمنی بالا استفاده می‌ کنند مهم است، تا از آسیب های جبران‌ ناپذیر پیشگیری کنند.

تعمیرات لباس کار ممکن است شامل ترمیم پارگی ها یا تعویض دکمه های گم شده باشد. معمولاً تعمیر و نگهداری از لباس کار بسیار مقرون به صرفه تر از دور انداختن و تعویض آن ها است.

نگهداری از لباس کارتعویض لباس کار

استفاده از لباس کار پس از کاهش خواص حفاظتی آن به این معنی است که دیگر سطح حفاظتی لازم را برای شما فراهم نمی کند و بنابراین با مقررات ایمنی مطابقت ندارد. شما باید در شرایط زیر لباس کار خود را تعویض کنید:

 • زمانی که به شدت کثیف شده باشد و تمیز کردن دیگر آن را بازسازی نمی کند.
 • زمانی که معیوب یا آسیب دیده است و قابل تعمیر نیست.
 • هنگامی که از عمر مفید خود بیشتر استفاده شده است.

با وجود تمام تلاش‌ های شما برای نگهداری از لباس کار به شیوه‌ی صحیح، در نهایت لباس کارها نیاز به تعویض دارند و مهم است که بدانید چه زمانی باید این کار را انجام دهید.

محافظت صحیح از لباس کار

نگهداری صحیح از لباس کار احتمال رنگ پریدگی، آلودگی و آسیب ناشی از مواد مضر، رطوبت بالا، گرما و نور را کاهش می دهد. همه این ها می توانند بر قابلیت پوشیدن، ایمنی و طول عمر لباس تأثیر بگذارند. برای لباس کار و تجهیزات حفاظتی که پس از استفاده هر روز در محل کار باقی می‌ مانند، فضای مناسب برای نگهداری را به کارکنان اختصاص دهید تا لباس‌ ها و تجهیزات خود را به صورت مرتب نگهدارند. این امر بازرسی را آسان تر می کند و احتمال ضرر و زیان را کاهش می دهد.

لباس کار خود را در یک منطقه خشک و تمیز که دارای فضای کافی برای آویزان کردن لباس های خیس که نیاز به خشک کردن دارند، نگهداری کنید. اگر لباس‌ کارهای مرطوب تا شده یا پیچ خورده شوند، پارچه در معرض خطر خراب شدن یا پوسیدگی قرار می‌ گیرد. هرگز لباس ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و همچنین لباس ها را در معرض سایر منابع نور یو وی قرار ندهید. همچنین از قرار دادن لباس کار در نزدیکی مواد شیمیایی، روغن یا سایر مواد خطرناک خودداری کنید.

نگهداری بخش مهمی از مراقبت صحیح لباس کار است، بنابراین مطمئن شوید که دستورالعمل هایی را در مورد مراقبت مناسب از لباس و مکان های نگهداری لباس کار را برای کارگران خود تعیین کرده اید.

سوالات متداول

 • بهترین راه برای نگهداری از لباس کار چیست؟
 • نگهداری از لباس کار چگونه انجام می شود؟
 • روش های نگهداری از لباس کار کدامند؟

جهت خرید انواع لباس کارهای ایمنی با کیفیت کافی است با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتبط باشید.

نکاتی برای ایمنی شستشو لباس کار

نکاتی برای ایمنی شستشو لباس کار

یاد بگیرید که از کدام مواد شوینده استفاده کنید و از کدام یک اجتناب کنید

وقتی نوبت به مواد شوینده لباس کار شما می رسد، یکی را انتخاب کنید که برچسب ملایم و زیست تخریب پذیر دارد. شوینده های مایع به پودر ترجیح داده می شوند که می تواند حاوی مواد ساینده باشد. برخی از این گرانول های موجود در پودر لباس شویی ممکن است به درستی حل نشوند و به لباس کار آسیب برسانند.

عقل سلیم به شما می گوید که هنگام شستن لباس های کار از سفید کننده استفاده نکنید. اگر چه این کار وسوسه انگیز است زیرا ممکن است لکه های عمیقی روی لباس وجود داشته باشد، با این حال هرگز از سفید کننده یا محصولات مشابه استفاده نکنید. همچنین از نرم کننده پارچه که اغلب حاوی مواد روشن کننده است خودداری کنید.

لباس کار را با دقت بشویید

برخی افراد تمایل دارند لباس های خود را قبل از شستن از قبل خیس کنند. این برای سایر لباس‌ ها مفید است، اما نه در مورد لباس کار شما. اطمینان حاصل کنید که هرگز لباس های خود را از قبل خیس نکنید، مگر این که سازنده به شما توصیه کند که این کار را انجام دهید.

اگر لباس کار قابل شستشو با ماشین لباس شویی هستند، دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید. اگر قوانین خاصی وجود ندارد، معمولاً می توانید لباس کار را با آب سرد بشویید. بهتر است روی دور پایین خشک کن با حرارت پایین آب بشویید. توصیه می کنیم لباس کار خود را از داخل بشویید.

بهتر است لباس کار خود را فقط با لباس های کار با رنگ های مشابه بشویید. آن ها را از لباس راحتی خود جدا کنید تا از انتقال لکه و آلودگی جلوگیری کنید. همچنین، بررسی کنید که لباس کار شما، قلاب، حلقه و نوار چسب نداشته باشد، زیرا این اقلام می‌ توانند روی لباس کار قابل تنفس شما گیر کنند که به راحتی می‌ تواند باعث پارگی شود.

همیشه دستورالعمل های سازنده را بخوانید و دنبال کنید

دستورالعمل های روی برچسب را بخوانید، که به صراحت بیان می کند که آیا می توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید یا از آن اجتناب کنید.

سازنده همچنین دمای آب مورد استفاده، مواد شوینده و سایر دستورالعمل های مراقبت از لباس کار را به شما می گوید. همیشه به این دستورالعمل ها توجه کنید تا از آسیب رسیدن به لباس کار خود جلوگیری کنید.

اکثر لباس های کار قابل شستشو هستند. به یاد داشته باشید دیگران نمی توانند بهترین راه برای این که بفهمید جلیقه، ژاکت، شلوار یا هر لباس کار، قابل شستشو با ماشین لباسشویی است یا خیر؟ به همین دلیل برچسب سازنده را بررسی کنید.

نکاتی برای ایمنی شستشو لباس کارنحوه شستن و تمیز کردن لباس کار ایمنی خود را بدانید

هنگام تمیز کردن و شستن لباس های محافظ خود که دارای ویژگی های مقاوم در برابر آتش هستند مانند لباس نسوز بسیار محتاط باشید.

لباس‌ های خاص، از جمله لباس‌ هایی که نوارهای بازتابنده و پارچه‌ های منحصر به‌ فرد دارند، نیاز به مراقبت خاصی دارند.

یک بار دیگر، باید دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید. شستشوی نادرست می تواند به شدت ویژگی های محافظتی لباس را کاهش دهد و این بروز خطر را برای فرد پوشنده افزایش می دهد.

هر زمان که لازم است لباس کار را تمیز کنید

تمیز کردن نقطه های آلوده روی لباس کار به پاک کردن کثیفی ها و لکه ها قبل از سفت شدن یا ته نشین شدن آن ها کمک می کند.

به محض این که به خانه رسیدید، بررسی کنید که آیا روی لباس کار شما لک یا آلودگی وجود دارد یا خیر. سعی کنید آن ها را با یک اسفنج نرم مرطوب یا پارچه با مواد شوینده ملایم بردارید.

روند صحیح تمیز کردن را تعیین کنید

سعی کنید یک یا دو بار در هفته بشویید تا از ویژگی های خاص لباس کار محافظت کنید. به همین دلیل داشتن لباس های دیگر بسیار مهم است تا بتوانید آن ها را نوبتی استفاده کنید و به لباس کار خود استراحت دهید.

اغلب می شنوید که به شما می‌ گویند لباس‌ های کار خود را مرتباً تمیز کنید. اما این مسئله چقدر باید منظم باشد؟ شما مجبور نیستید بلافاصله بعد از هر شیفت کاری لباس های خود را بشویید.

شستشوی چندگانه ممکن است در برخی موارد برای از بین بردن لکه ها اجتناب ناپذیر باشد. با این حال، انجام این کار می تواند برخی از خصوصیات ایمنی لباس کار را از بین ببرد.

برای شستشوی لباس کار برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که برای از بین بردن لکه ها زمان زیادی منتظر نمی مانید. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر صبر کنید، پاک کردن کثیفی روی سطح لباس کار سخت تر می شود.

سعی کنید دفعات شستشو لباس کار را کاهش دهید و به جای آن لکه ها را پاک کنید و گردگیری کنید. این روش ها نگهداری از لباس کار را راحت تر و عمر لباس کار را افزایش می دهد.

برای خرید انواع لباس کارهای با کیفیت کافی است با تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

عوارض کار در گرما بدون لباس کار

عوارض کار در گرما بدون لباس کار

نمونه‌ هایی از مکان‌ های کاری که در آن افراد بدون لباس کار ممکن است به دلیل محیط گرم ایجاد شده توسط فرآیند یا فضاهای محدود از استرس گرمایی رنج ببرند عبارتند از:

 • کارخانه های تولید شیشه و لاستیک
 • معادن
 • کارخانه های آجرپزی و سرامیک
 • اتاق های دیگ بخار
 • نانوایی ها و آشپزخانه های پذیرایی
 • تونل های هوای فشرده
 • نیروگاه های متعارف و هسته ای
 • ریخته گری و عملیات ذوب
 • خشکشویی ها

تغییرات فصلی در دمای هوای بیرون می تواند عامل مهمی در استرس گرمایی باشد.

بیماری های ناشی از قرار گرفتن در معرض گرما چیست؟

عوارض گرما در محیط کار و قرار گرفتن در معرض گرما باعث بیماری های زیر می شود:

 • تورم حرارتی که عموماً در بین افرادی رخ می دهد که برای کار در شرایط گرم سازگاری ندارند. تورم اغلب در مچ پا بیشتر قابل توجه است. بهبودی پس از یک یا دو روز در یک محیط خنک رخ می دهد.
 • دردهای شدید در عضلات که ممکن است به تنهایی رخ دهد یا با یکی از دیگر اختلالات استرس گرمایی همراه باشد. علت آن عدم تعادل نمک ناشی از عدم جایگزینی نمک از دست رفته با عرق است. گرفتگی عضلات اغلب زمانی رخ می دهد که افراد مقادیر زیادی آب بدون جایگزینی نمک (الکترولیت) کافی بنوشند.
 • گرما زدگی ناشی از از دست دادن آب و نمک بدن در اثر تعریق زیاد است. علائم و نشانه‌ های گرما زدگی عبارتند از: تعریق شدید، ضعف، سرگیجه، اختلالات بینایی، تشنگی شدید، حالت تهوع، سردرد، استفراغ، اسهال، گرفتگی عضلات، تنگی نفس، تپش قلب، گزگز و بی‌ حسی دست‌ ها و پاها. بهبودی پس از استراحت در یک منطقه خنک و مصرف نوشیدنی های خنک (مانند آب، آبمیوه شفاف یا نوشیدنی ورزشی) اتفاق می افتد.
 • گرما زدگی جدی ترین نوع بیماری گرمایی است. علائم گرما زدگی شامل دمای بدن اغلب بیشتر از چهل و یک درجه سانتی گراد و از دست دادن کامل یا جزئی هوشیاری است. تعریق نشانه خوبی از استرس گرمایی نیست زیرا دو نوع گرما زدگی وجود دارد. “استرس گرمایی” که در آن تعریق کم یا بدون تعریق (معمولاً در کودکان، افراد مبتلا به بیماری مزمن و افراد مسن رخ می دهد) و “ضعف گرمایی” که در آن تعریق وجود دارد. دمای بدن به دلیل ورزش یا کار شدید افزایش می یابد و معمولاً تعریق وجود دارد.
 • بثورات حرارتی لکه‌ های قرمز رنگ ریز روی پوست هستند که در هنگام قرار گرفتن در معرض گرما باعث ایجاد احساس سوزش می‌ شوند. این لکه ها نتیجه التهاب ناشی از بسته شدن مجاری غدد عرق هستند.
 • سنکوپ حرارتی سرگیجه و غش ناشی از گرما است که به دلیل جریان ناکافی موقت خون به مغز در حالی که فرد ایستاده است، ایجاد می شود. این بیشتر در بین افراد غیر سازگار رخ می دهد. علت آن از دست دادن مایعات بدن از طریق تعریق و کاهش فشار خون به دلیل تجمع خون در پاها است. بهبودی پس از استراحت در یک منطقه خنک سریع ایجاد می شود.

گرما زدگی نیاز به کمک های اولیه و مراقبت های پزشکی فوری دارد. تاخیر در درمان ممکن است منجر به مرگ شود.

عوارض کار در گرما بدون لباس کارآیا همه افراد به گرما یکسان واکنش نشان می دهند؟

کسانی که وزن اضافی دارند اغلب در شرایط گرم دچار مشکل می شوند زیرا بدن در حفظ تعادل گرمایی خوب مشکل دارد. سن (به ویژه برای افراد حدوداً چهل پنج سال و بالاتر)، سلامت عمومی ضعیف و سطح پایین تناسب اندام، افراد را مستعد احساس گرمای شدید می کند.

خطر بیماری های مرتبط با گرما و عوارض گرما در محیط کار از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سلامت عمومی فرد بر میزان سازگاری فرد با گرما (و سرما) تأثیر می گذارد.

شرایط پزشکی همچنین می تواند میزان حساسیت بدن را افزایش دهد. افراد مبتلا به بیماری قلبی، فشار خون بالا، بیماری تنفسی و دیابت کنترل نشده ممکن است نیاز به اقدامات احتیاطی خاصی داشته باشند. علاوه بر این، افراد مبتلا به بیماری های پوستی و بثورات ممکن است بیشتر در معرض گرما باشند.

بیماری های ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در گرما و عوارض گرما در محیط کار بر روی بدن افراد چیست؟

کارگرانی که در معرض گرمای زیاد قرار دارند باید پزشک خانواده خود را از قرار گرفتن در معرض آن ها مطلع کنند. مطالعه آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده است که قرار گرفتن ماده باردار در معرض دمای بالا ممکن است منجر به بروز بالای مرگ و میر جنین و ناهنجاری‌ های سر و سیستم عصبی مرکزی شود. شواهد قطعی دال بر اثرات تراتوژنیک دماهای بالا در انسان وجود ندارد.

گرما زدگی مزمن، اختلالات خواب و حساسیت به آسیب‌ های جزئی و بیماری‌ ها، همگی به اثرات احتمالی قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما نسبت داده شده‌ اند.

برخی از محققان تصور می کنند برخی از آسیب های قلبی، کلیوی و کبدی با قرار گرفتن در معرض گرما طولانی مدت مرتبط است. با این حال، شواهد موجود قطعی نیستند.

قرار گرفتن در معرض گرما با ناباروری موقت هم در زنان و هم در مردان مرتبط است و اثرات آن در مردان بارزتر است. تراکم اسپرم، تحرک و درصد اسپرم با شکل طبیعی می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد زمانی که دمای کشاله ران بالاتر از دمای معمولی باشد.

علائم و اقدامات اولیه برای گرما زدگی چیست؟

علائم گرما زدگی به عنوان یکی از عوارض گرما در محیط کار ممکن است به طور ناگهانی شروع شود و شامل موارد زیر است:

 • حالت تهوع یا تحریک پذیری
 • سردرد
 • خستگی
 • تشنگی
 • سرگیجه
 • گرفتگی یا ضعف عضلانی
 • احساس ضعف
 • عرق کردن شدید
 • دمای بدن بالا

کمک های اولیه برای گرما زدگی شامل موارد زیر است:

 • به مکانی خنک تر و سایه دار بروید.
 • پارچه های خنک و مرطوب یا یخ را روی سر، صورت یا گردن بمالید. با آب خنک اسپری کنید.
 • تا جایی که امکان دارد لباس ها (از جمله جوراب و کفش) را در بیاورید.
 • کمک های پزشکی دریافت کنید. تا رسیدن کمک در کنار فرد بمانید.
 • فرد را به نوشیدن آب، آبمیوه شفاف یا نوشیدنی ورزشی تشویق کنید.

سوالات متداول

 • آیا همه افراد به گرما یکسان واکنش نشان می دهند؟
 • علائم و اقدامات اولیه برای گرما زدگی چیست؟
 • بیماری های ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در گرما و عوارض گرما در محیط کار بر روی بدن افراد چیست؟
 • بیماری های ناشی از قرار گرفتن در معرض گرما چیست؟
 • نمونه‌ هایی از مکان‌ های کاری که در آن افراد بدون لباس کار ممکن است به دلیل محیط گرم ایجاد شده توسط فرآیند یا فضاهای محدود از استرس گرمایی رنج ببرند کدامند؟

برای اطلاع از قیمت یا نحوه خرید انواع لباس کار، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تولیدی لباس فرم بافتینه، تولید کننده انواع لباس کار، کاپشن کار، تی شرت کار و غیره راهنمای شما در این زمینه خواهد‌ بود.

انواع لباس کار ایمنی + خرید انواع لباس کار

انواع لباس کار ایمنی + خرید انواع لباس کار

پیش بند ایمنی

محافظت این پیش بندهای ایمنی شامل محافظت های شیمیایی، فلزی و جوشکاری هستند که هر کدام از این ها از مواد خاصی تولید شده و داری ویژگی های خاص خود است.

یکی از انواع لباس کار ایمنی بوده و به لباسی گفته می شود که تنها قسمت جلویی بدن را پوشش می دهد.

هنگام خرید انواع لباس کار ایمنی به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید انواع لباس ایمنی، سوالات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع از لباس کار ایمنی را تهیه کنید که شما را ایمن نگه می دارد.

 • هوای خشک و گرم: در آب و هوای گرم و خشک باید از لباس هایی با قابلیت تنفس بیشتر برای خنک نگه داشتن و راحتی در حین کار استفاده نمایید. فقط در صورتی باید شلوارک بپوشید که مناسب شغلی باشد که انجام می دهید. به علاوه، اگر سایتی سیاستی در مورد لباس دارد که شلوارک را مجاز نمی‌داند، باید از این قانون پیروی کنید. لباس های ایمنی سبک وزن می تواند یک لایه بیرونی عالی در بهار یا اوایل پاییز در شرایط آب و هوایی ملایم باشد. این لباس ها می تواند شامل گرمکن بدن یا جلیقه و هودی باشد.
 • استانداردهای انواع لباس کار ایمنی: باید مطمئن شوید که لباس های کار ایمنی را خریداری می‌ کنید که دارای علامت استاندارد سی ای هستند و مطابق با مقررات جهانی تجهیزات حفاظت فردی در سال دو هزار و دو هستند. همچنین به‌روز نگه داشتن خود نسبت به تغییرات در قوانین لباس کار ایمنی که ممکن است هر ساله اعلام شود ضروری است.
 • هوای سرد و مرطوب: لباس کار ایمنی در شرایط آب و هوایی سرد و بارانی شامل ژاکت، شلوار یا کاپشن برای حداکثر محافظت است. استفاده از مواد حرارتی عرق را از بدن شما دور می کند و شما را خشک و راحت نگه می دارد. استفاده از ملزومات ضد آب کاملا ضروری است، مانند ژاکت و شلوار کار. از آسترها و یا عایق های ضخیم استفاده کنید و کاپشن و شلوار خود را لایه بندی کنید.
 • آب و هوا: همانطور که همه می دانند، آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. بنابراین، قبل از شروع هر پروژه کاری، باید زمان سال و آب و هوا را در حین کار در نظر بگیرید. در تابستان، می توانید انتظار آب و هوای گرم تری داشته باشید، در حالی که در زمستان، دما کاهش می یابد و شب های زود هنگام می تواند باعث دید کم شود. همه این ها باید در نظر گرفته شود.
 • شغل و الزامات آن: یک اشتباه کلیدی که می توانید مرتکب شوید این است که هنگام خرید انواع لباس کار به جای فکر کردن به نیازهای خاص یک شغل، یک رویکرد عمومی را در پیش بگیرید. شما باید همیشه یک ارزیابی خطر کامل و مناسب از محل کار انجام دهید و مطمئن شوید که تجهیزاتی که استفاده می‌ کنید یا تهیه می‌ کنید برای کار شما مناسب هستند. شما نمی توانید چند دست لباس کار ایمنی مختلف تهیه کنید. این بدان معنی است که شما باید در مورد خطرات خاصی که ممکن است در معرض آن قرار بگیرید فکر کنید. سپس، باید روی لباس هایی سرمایه گذاری کنید که از سر تا پا، در تمام طول پروژه و در هر شرایط آب و هوایی از شما محافظت کاملی را انجام دهند. همچنین باید مطمئن شوید که تجهیزات حفاظت فردی مانند ایرماف یا عینک و چراغ قوه که خریداری شده به راحتی و ایمن در لباس شما جا می شود. لباس کار نامناسب می تواند محافظت کمتری برای شما ایجاد کند و در نهایت مانع بهره وری مناسب و کامل شما شود.

لباس شیمیایی

یکی از انواع لباس ایمنی بوده که بیشتر جهت ایزوله کردن بدن در برابر مواد بسیار خطرناک شیمیایی، اسیدی و بیولوژیکی استفاده می شود.

این لباس های ایمنی داری سطح بندی هستند و هر سطح از یک نوع مواد خطرناک محافظت می نماید.

به صورت کامل تمام سر و بدن را پوشش داده و محافظت می کند. شامل لباس و دستکش و چکمه است.

انواع لباس کار ایمنی + خرید انواع لباس کارلباس کار تابستانی

از الزامات این لباس های کاری جنس مناسب و قابل تنفس لباس های کاری تابستانی است. همچنین راحتی و داشتن محافظت کامل نیز در این لباس های کار ایمنی مهم می باشد.

تی شرت، جلیقه، لباس دوبنده و لباس کار نازک از انواع لباس کار مناسب فصل تابستان می باشد.

همه این لباس ها در شرایط آب و هوایی گرم استفاده می شوند. این لباس کارها باید از جنس مواد با کیفیت تولید شوند تا فرد دچار تعریق نگردد و بهروری کاری پایین نیاید.

لباس ضد اسید

از این لباس های ایمنی در تمامی مشاغلی که با انواع اسیدهای قوی و یا ضعیف در تماس هستند استفاده می شود.

لباس ضد اسید برای محافظت از فرد در برابر انواع اسید استفاده می شود. این نوع لباس ها شامل لباس ضد اسید یکسره، لباس ضد اسید بارانی و لباس ضد اسید دوتکه هستند.

دوام و نحوه‌ی شستشو این لباس ها جزء الزامات آن ها به شمار می رود. در صورتی که لباس ضد اسیدی دچار هر گونه تغییر رنگ و یا ترک یا فرورفتگی شود باید سریعا تعویض گردد.

این لباس ها در برابر انواع مواد اسیدی از ده دقیقه تا چهارصد و هشتاد دقیقه محافظت می کنند. جنس این لباس های کار ایمی از مواد غیر قابل نفوذ مانند بوتیل، نیتریل و نئوپرن هستند.

سوالات متداول

 • پیش بند ایمنی چیست؟
 • لباس شیمیایی چیست؟
 • لباس ضد اسید چیست؟
 • لباس کار تابستانی چیست؟
 • هنگام خرید انواع لباس کار ایمنی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید انواع لباس کارهای ایمنی کافی است با تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع لباس کار ایمنی

انواع لباس کار ایمنی

لباس کار دوبنده

در اکثر مشاغل که نیاز به پوشش قسمت میانی بدن تا پایین بدن را داشته باشند از این لباس کار استفاده می کنند. این لباس کار از نظر راحتی و همینطور حمل تجهیزات مورد نیاز کارگران بسیار راحت و با کیفیت است.

لباس کارهای دوبنده را با نوارهای بازتابنده نیز طراحی و تولید می کنند. در این نوع از لباس کارها فرد پوشنده دارای آزادی عمل در قسمت دست ها و بازوان خود است و سایر قسمت های بدن از محافظت مناسبی برخوردار است.

لباس کار دوبنده یکی از لباس های محبوب کارگران است و این مدل لباس کار معمولا در مناطق با آب و هوای گرم استفاده می شود.

الزامات این لباس کار شامل تعداد جیب، جنس پارچه ، ویژگی لباس مانند ضد آب بودن و غیره است.

لباس کار زمستانی

تمامی این اجزاء لباس کار زمستانی باید فرد پوشنده را در برابر ئمای هوای سرد و باد و باران محافظت نماید و مانع از انجام فعالیت فرد نگردد. علاوه بر این موارد لباس کار زمستانی شامل لباس بادگیر و لباس بارانی نیز می شود.

لباس کارهای زمستانی شامل کاپشن زمستانی، کلاه زمستانی، لباس زیر ضخیم زمستانی، دستکش ضخیم زمستانی، جوراب ضخیم زمستانی و چکمه های ساق بلند است.

جنس هر کدام از این اجزاء لباس کار زمستانی با دیگری متفاوت بوده و برای محافظت بیشتر باید دارای حداکثر کیفیت باشد.

لباس نسوز

حداکثر محافظت حرارتی این لباس ایمنی دویست تا پانصد درجه فارنهایت است و شامل چکمه، کت، شلوار، دستکش و هود می باشد. این لباس دارای لایه های مختلف است و وزنی معادل هفت تا ده کیلوگرم را دارد.

این لباس کار ایمنی در دو نوع لباس نزدیک آتش و لباس تماس با آتش تولید شده است، از جنس آلومینیوم بوده و در برابر شعله های آتش کاملا مقاوم است.

این لباس ها توسط کاربران کوره های مذاب و یا آتش نشانان استفاده می شود.

کاپشن کار

کاپشن های کار ایمنی دارای مقاومت بالا در شرایطی مانند بارندگی، باد و سرما هستند. جنس آستر این لباس کار از پشم شیشه و الیاف پلی آرامید است.

این مدل از انواع لباس کار بوده و همانطور که از نامش پیداست در مناطق آب و هوایی سرد استفاده می شود. در انواع کاپشن های مهندسی، کارگری و ادارای تولید شده است.

از الزامات این لباس کار داشتن جیب های متنوع، کلاه، نوارهای بازتابنده و نوع دوخت است.

انواع لباس کار ایمنی

لباس کار صنعتی

این لباس کار در مدل های دو تکه، یکسره، دوبنده تولید می شود. این لباس کار ایمنی از کارگران تا مهندسی از آن استفاده می کنند.

در واقع این نوع لباس کار همه کار ترین لباس کار ایمنی است که وجود دارد.

جنس پارچه و نوع دوخت در این لباس کیفیت لباس را مشخص می کند.

لباس آتش نشانی

لباس آتش نشانی شامل شلوار، کت، لباس دوتکه، لباس سرهمی، کاپشن و کفش می باشد. این لباس ها دارای الزامات خاصی مانند نوارهایی با دید بالا و درزهای غیرقابل نفوذ هستند.

لباس های آتش نشانی در دو نوع لباس عملیاتی و لباس فرم تولید شده است.

یکی از انواع لباس ایمنی بوده و مخصوص آتش نشانان است و دارای مقاومت حرارتی و گرمایی بوده و علاوه بر این دارای خاصیت نفوذ ناپذیری در برابر مایعات را دارد.

لباس فرم مخصوص کار در پایگاه های آتش نشانی است و لباس عملیاتی نیز مخصوص عملیات اطفاء حریق است.

لباس کار دوتکه

الزامات خاص این لباس کار در داشتن نوارهای شبرنگ روی لباس و همچنین داشتن جیب های متنوع برای نگهداری وسایل و تجهیزات می باشد.

لباس کارهای ایمنی دوتکه تقریبا در اکثر محل های کار به چشم می خورد این لباس کار از ترکیب یک شلوار و کاپشن تشکیل شده است.

در این لباس کار ایمنی نوع پارچه و نوع دوخت اهمیت بالایی در کیفیت نهایی لباس کار دارد.

لباس کار یکسره

لباس های یکسره یک بار مصرف بیشتر در صنایع بهداشتی و پزشکی استفاده می شود. لباس کار یکسره معمولی در انواع لباس کار یکسره مقاوم در برابر شعله، مقاوم در برابر قوس، لباس کار یکسره عایق، ضد آب و دید بالا عرضه شده است.

لباس کار یکسره در واقع یک لباس گشاد سرهمی است که برای پوشش سراسری بدن استفاده می شود. افراد در بسیاری از مشاغل مانند میادین نفتی و کار در گلخانه ها از این مدل انوع لباس کار ایمنی استفاده می کنند.

این لباس ایمنی در دو نوع لباس کار یکسره معمولی و لباس کار یکسره یک بار مصرف تولید شده است.

از جمله مزایای این لباس کار پوشش کل بدن و راحتی حین کار می باشد. جنس این لباس کار یکسره در کیفیت آن اثر مستقیمی دارد. از جمله موادی که در تولید این لباس های کار استفاده می شود شامل پنبه، جین و پلی استر است.

سوالات متداول

 • لباس نسوز چیست؟
 • لباس آتش نشانی چیست؟
 • لباس کار دوتکه چیست؟
 • لباس کار یکسره چیست؟
 • لباس کار دوتکه چیست؟
 • لباس کار صنعتی چیست؟
 • کاپشن کار چیست؟
 • لباس کار زمستانی چیست؟

جهت خرید انواع لباس کارهای با کیفیت کافی است با تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، تولیدی لباس فرم بافتینه بهترین ها را برای شما می خواهد، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

انواع لباس کارهای ایمنی تولیدی لباس فرم بافتینه

انواع لباس کارهای ایمنی تولیدی لباس فرم بافتینه

لباس ضد اسید

این لباس ها در برابر انواع مواد اسیدی از ده دقیقه تا چهارصد و هشتاد دقیقه محافظت می کنند. جنس این لباس های کار ایمنی از مواد غیر قابل نفوذ مانند بوتیل، نیتریل و نئوپرن هستند.

لباس ضد اسید برای محافظت از فرد در برابر انواع اسید استفاده می شود. این نوع لباس ها شامل لباس ضد اسید یکسره، لباس ضد اسید بارانی و لباس ضد اسید دوتکه هستند.

دوام و نحوه‌ی شستشو این لباس ها جزء الزامات آن ها به شمار می رود. در صورتی که لباس ضد اسیدی دچار هر گونه تغییر رنگ و یا ترک یا فرورفتگی شود باید سریعا تعویض گردد.

از این لباس های ایمنی در تمامی مشاغلی که با انواع اسیدهای قوی و یا ضعیف در تماس هستند استفاده می شود.

پیش بند ایمنی

محافظت این پیش بندهای ایمنی شامل محافظت های شیمیایی، فلزی و جوشکاری هستند که هر کدام از اینها از مواد خاصی تولید شده و داری ویژگی های خاص خود است.

یکی دیگر از انواع لباس کار ایمنی بوده و به لباسی گفته می شود که تنها قسمت جلویی بدن را پوشش می دهد.

لباس کار یکسره

این لباس ایمنی در دو نوع لباس کار یکسره معمولی و لباس کار یکسره یک بار مصرف تولید شده است. لباس های یکسره یک بار مصرف بیشتر در صنایع بهداشتی و پزشکی استفاده می شود.

لباس کار یکسره در واقع یک لباس گشاد سرهمی است که برای پوشش سراسری بدن استفاده می شود. افراد در بسیاری از مشاغل مانند میادین نفتی و کار در گلخانه ها از این مدل انوع لباس کار ایمنی استفاده می کنند.

جنس این لباس کار یکسره در کیفیت آن اثر مستقیمی دارد. از جمله موادی که در تولید این لباس های کار استفاده می شود شامل پنبه، جین و پلی استر است.

لباس کار یکسره معمولی در انواع لباس کار یکسره مقاوم در برابر شعله، مقاوم در برابر قوس، لباس کار یکسره عایق، ضد آب و دید بالا عرضه شده است. از جمله مزایای این لباس کار پوشش کل بدن و راحتی حین کار می باشد.

کاپشن کار

در انواع کاپشن های مهندسی، کارگری و ادارای تولید شده است. کاپشن های کار ایمنی دارای مقاومت بالا در شرایطی مانند بارندگی، باد و سرما هستند.

این مدل از انواع لباس کار بوده و همانطور که از نامش پیداست در مناطق آب و هوایی سرد استفاده می شود.

جنس آستر این لباس کار از پشم شیشه و الیاف پلی آرامید است. از الزامات این لباس کار داشتن جیب های متنوع، کلاه، نوارهای بازتابنده و نوع دوخت است.

انواع لباس کارهای ایمنی تولیدی لباس فرم بافتینهلباس کار زمستانی

تمامی این اجزاء لباس کار زمستانی باید فرد پوشنده را در برابر دمای هوای سرد و باد و باران محافظت نماید و مانع از انجام فعالیت فرد نگردد.

لباس کارهای زمستانی شامل کاپشن زمستانی، کلاه زمستانی، لباس زیر ضخیم زمستانی، دستکش ضخیم زمستانی، جوراب ضخیم زمستانی و چکمه های ساق بلند است.

علاوه بر این موارد لباس کار زمستانی شامل لباس بادگیر و لباس بارانی نیز می شود. جنس هر کدام از این اجزاء لباس کار زمستانی با دیگری متفاوت بوده و برای محافظت بیشتر باید دارای حداکثر کیفیت باشد.

لباس کار دوبنده

در اکثر مشاغل که نیاز به پوشش قسمت میانی بدن تا پایین بدن را داشته باشند از این لباس کار استفاده می کنند.

لباس کار دوبنده یکی از لباس های محبوب کارگران است و این مدل لباس کار معمولا در مناطق با آب و هوای گرم استفاده می شود.

در این نوع از لباس کارها فرد پوشنده دارای آزادی عمل در قسمت دست ها و بازوان خود است و سایر قسمت های بدن از محافظت مناسبی برخوردار است. الزامات این لباس کار شامل تعداد جیب، جنس پارچه ، ویژگی لباس مانند ضد آب بودن و غیره است.

این لباس کار از نظر راحتی و همین طور حمل تجهیزات مورد نیاز کارگران بسیار راحت و با کیفیت است. لباس کارهای دوبنده را با نوارهای بازتابنده نیز طراحی و تولید می کنند.

لباس کار تابستانی

از الزامات این لباس های کاری جنس مناسب و قابل تنفس لباس های کاری تابستانی است. همچنین راحتی و داشتن محافظت کامل نیز در این لباس های کار ایمنی مهم می باشد.

تی شرت، جلیقه، لباس دوبنده و لباس کار نازک از انواع لباس کار مناسب فصل تابستان می باشد.

همه این لباس ها در شرایط آب و هوایی گرم استفاده می شوند. این لباس کارها باید از جنس مواد با کیفیت تولید شوند تا فرد دچار تعریق نگردد و بهروری کاری پایین نیاید.

لباس شیمیایی

به صورت کامل تمام سر و بدن را پوشش داده و محافظت می کند. شامل لباس و دستکش و چکمه است. این لباس های ایمنی داری سطح بندی هستند و هر سطح از یک نوع مواد خطرناک محافظت می نماید.

یکی از انواع لباس ایمنی بوده که بیشتر جهت ایزوله کردن بدن در برابر مواد بسیار خطرناک شیمیایی، اسیدی و بیولوژیکی استفاده می شود.

سوالات متداول

 • لباس کار زمستانی چیست؟
 • لباس کار تابستانی چیست؟
 • لباس کار دوبنده چیست؟
 • کاپشن کار چیست؟
 • لباس شیمیایی چیست؟
 • لباس ضد اسید چیست؟
 • لباس کار یکسره چیست؟
 • پیش بند ایمنی چیست؟

برای خرید انواع لباس کارهای ایمنی با کیفیت کافی است با تولیدی لباس فرم بافتینه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع لباس کار ایمنی

انواع لباس کار ایمنی

انواع لباس کار

اگر برای امرار معاش در خارج از منزل کار می کنید، مهم است که لباس کار مناسب داشته باشید تا شما را ایمن و گرم نگه دارد. تمامی لباس کارها از مواد با دوام ساخته می شوند که در برابر سایش مقاوم است و اغلب کاملاً ضد آب هستند. این همچنین به این معنی است که شما در برابر همه چیز، از شرایط نامساعد جوی گرفته تا پاشش های شیمیایی، محافظت خواهید شد.

انواع لباس کار ایمنی لباسی است که برای کارهای روزانه یا تخصصی پوشیده می شود. این لباس کار برای دوام و ایمنی بالا ساخته شده است، به همین دلیل است که شما ممکن است این لباس ها را در سایت های ساختمانی، مهندسی، خدمات و صنایع تولیدی دیده باشید.

اگر با دمای شدید، سقوط اجسام، تجمع الکترواستاتیک یا سطوح لغزنده مواجه هستید، باید لباس ایمنی تهیه کنید.

ویژگی های لباس کار ایمنی

با توجه به طیف گسترده ای از انواع لباس ایمنی، آن ها با مجموعه ای از ویژگی ها ارائه می شوند تا شما را ایمن نگه دارند. ما برخی از آن ها را توضیح دادیم تا قبل از خرید یک لباس کار متناسب با محیط کاری خود، دارای یک دید کلی نسبت به ویژگی های انواع لباس کار باشید.

برخی از ویژگی ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • یقه ایستاده: گردن شما را پوشانده و محافظت می کند و از باران و باد جلوگیری می کند.
 • لبه‌ ها و سرآستین‌ های قابل تنظیم: برای جلوگیری از نفوذ باد و باران به داخل لباس، با تنظیم سرآستین ها عملکرد بهتری از لباس را خواهیم دید.
 • آستر پشمی: مانند آستر لحافی، هنگام کار در فضای باز گرما را فراهم می کند.
 • آستر لحافی: برای گرمای بیشتر در شرایط زمستانی.
 • جیب های مخفی مهر و موم شده: دارای زیپ ها و فلپ های محکم برای اطمینان از خشک نگه داشتن وسایل شخصی شما.
 • فلپ های اضافی: این شامل نوار نازکی از مواد است که روی زیپ اصلی شما قرار داده می شود، که سطح محافظت بیشتری در برابر نفوذ مواد خطرناک به داخل لباس از طریق زیپ ایجاد می کند.
 • درزهای نواری: درزهای گرما بند شده که از عبور آب از بین دوخت جلوگیری می کند.
 • ضد آب: هنگام کار در فضای باز در یک سایت ساخت و ساز یا مهندسی، مزرعه یا کنار جاده ضد آب بودن لباس کار حیاتی است.
 • مقاوم در برابر باد: این لباس ها به طور بالقوه کاملاً ضد باد هستند، از وزش باد جلوگیری می کنند و دمای بدن شما را حفظ می کنند.
 • جیب های سینه: برای نگهداری وسایل ضروری یا تلفن همراه یا دستگاه رادیویی شما برای اطمینان از ارتباط با همکارانتان.
 • قسمت های کششی شلوار: شلوار دارای بخش های کششی زانو برای آزادی حرکت باشد، علاوه بر این، آن ها می توانند با یک دریچه پشت زانو برای گردش هوا همراه شوند.

کارایی و کیفیت لباس کار

همیشه باید لباس های با کیفیت را برای لباس کار خود انتخاب کنید زیرا به دلیل ماندگاری بیشتر در دراز مدت در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. لباس های کار ارزان ممکن است بیشتر از ارزش پس انداز با ماندگاری نبودن یا محافظت نکردن کامل، برای شما دردسر ایجاد کنند.

برای انتخاب یکی از انواع لباس کار ایمنی با کیفیت، باید در نظر داشته باشید که شما یا کارمندانتان واقعاً در محل کار خود چه می کنید. آیا به جیب اضافی نیاز دارید؟ شاید شلوار کار شما نیاز به زانوبند محافظ داشته باشد؟ این جزئیات کوچک تفاوت بین لباس کار خوب و عالی را که ایمن و کاربردی هستند ایجاد می کند.

انواع لباس کار ایمنیانواع لباس کار ایمنی صنعتی

 • لباس کار دوبنده
 • کاپشن کار
 • لباس کار زمستانی
 • لباس ضد اسید
 • لباس کار تابستانی
 • لباس نسوز
 • لباس آتش نشانی
 • لباس کار صنعتی
 • لباس کار دو تکه
 • لباس کار یکسره
 • لباس شیمیایی

انواع لباس کار ایمنی با نوار شبرنگ

برخی از عملیات ها، مانند مدیریت موقت ترافیک، به استاندارد بالاتری از لباس های با دید بالا نیاز دارند. این به این دلیل است که وسایل نقلیه با سرعت بالاتری حرکت می کنند، به این معنی که رانندگان باید خطرات را از دورتر ببینند و زمان بیشتری برای واکنش در اختیار داشته باشند. به همین دلیل است که کت های آستین بلند و شلوارهایی با دید بالا توصیه می شود.

همانطور که از نام آن پیداست، لباس های با دید بالا یکی دیگر از انواع لباس کار است که با نوارهای بازتابنده در بالای مواد فلورسنت و مات طراحی شده است که به خوبی قابل مشاهده باشد. برای مثال، یک ژاکت ممکن است با مواد مات زرد یا نارنجی با نوارهای بازتابنده در بالا ساخته شود.

زمان پوشیدن لباس های با دید بالا:  طبق گفته اداره بهداشت و ایمنی، قوانینی در مورد زمان استفاده از تجهیزات حفاظت فردی بازتابنده وجود دارد.

انواع لباس کار با دید بالا باید در همه مکان هایی که وسایل نقلیه یا تجهیزات مختلف در حال کار هستند پوشیده شود. این شامل زمانی است که رانندگان وسیله نقلیه را ترک می کنند.

اگر یک سایت ساخت‌ و ساز دارای سیاست های استفاده از لباس های با دید بالا باشد، باید آن را دنبال کنید.

سوالات متداول

 • انواع لباس کار ایمنی کدامند؟
 • ویژگی های لباس کار ایمنی کدامند؟
 • کارایی و کیفیت لباس کار چیست؟
 • انواع لباس صنعتی کدامند؟
 • انواع لباس کار ایمنی با نوار شبرنگ چیست؟

جهت خرید انواع لباس کارهای ایمنی با کیفیت با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه همراه باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.