مقالات

دستکش کار

چند نکته هنگام انتخاب دستکش ایمنی

دستکش کار مناسب برای محیط های غذایی و دارویی

بهترین دستکشی که برای محیط های غذایی استفاده می شود، دستکش های لاتکس هستند.

این دستکش ها جنس ظریفی دارند و در داخلشان از پودر استفاده شده است تا افرادی که پوست حساسی دارند بتوانند، بدون ایجاد آلرژی و حساسیت از آن ها استفاده کنند.

برای هر فعالیتی از دستکش کاری استفاده کنیم؟

در هنگام هر فعالیتی باید از دستکش کار مخصوص استفاده شود اما دستکش باید به نحوی باشد که تمرکز فرد را در حین کار مختل نکند و همچنین، دست فرد احساس راحتی داشته باشد و از دست خارج نشود و جلوی کار کردن فرد را نگیرد.

در صورتی که از دستکش هایی که فیت دست هستند استفاده نکنید، در حین فعالیت کارایی به مقدار زیادی کاش پیدا کرد. حتی ممکن است که همین مسئله باعث شود. دچار مصدومیت شوید.

دستکش کار هایی که برای مکان های شیمایی مورد استفاده قرار میگیرند باید دو ویژگی اساسی داشته باشند.
اول اینکه با قرار گرفتن در برابر مواد شیمیایی تغییر شکل ندهد، دوم در برابر مواد شیمیایی نفوذ پذیری نداشته باشد و بتواند دستان فرد را محافظت کند.

دستکش کارمقاوم ترین دستکش کار

در صورتی که در هنگام کار در محیط های پر خطر و شلوغ از دستکش کار یا لباس کار استفاده نکنید ممکن است در معرض خطرات زیادی قرار بگیرید و آسیب های جبران ناپذیری به شما وارد شود.

در سال های اخیر استفاده از دستکش کار و لباس کار رواج زیادی پیدا کرده است.

ضرورت استفاده از دستکش کار

به طور کلی دستکش های کار دارای انواع مختلفی هستند که برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و طراحی شده اند تا بتوانند شخص را در برابر چالش ها و… محافظت نمایند.

به عنوان مثال دستکش برق با دستکش نجار متفاوت است. دستکش یک برقکار باید بتواند او را در برابر جریان الکتریسیته محافظت کند و دستکش نجار او را در برابر خطرات محافظت کند.

معمولا دستکش های کار باید بتوانند دست انسان را در برابر خطراتی همچون برق گرفتگی، آلودگی های شیمیایی و… محافظت کنند.

دستکش کار مناسب جوشکاری

از رایج ترین خطراتی که در محیط های جوشکاری بسیار به چشم میخورد، سوختگی افراد است، به این دلیل که در حین جوش کاری الکترود های مذاب و جرقه های داغ ممکن است روی دست فرد بیوفتند، به همین دلیل هم توصیه می کنیم از دستکش های چرمی استفاده کنید. معمولا از دستکش های چرمی از جنس پوست گاو، گوزن و آهو استفاده می شود.

تولیدی لباس فرم بافتینه برای مشاغل مختلف انواع دستکش را در نظر دارد تا جان شما عزیزان در امان باشد، برای سفارش انواع دستکش با ما همراه باشید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =