مقالات

ضرورت پوشیدن لباس کار

ضرورت پوشیدن لباس کار

چرا پوشیدن لباس کار یک ضرورت است؟

به طور سنتی، پوشیدن لباس کار یک ضرورت است زیرا از جان افراد و خطرات و آسیب‌دیدگی‌های احتمالی نظیر سوختن، احتراق، ضربه، برق‌گرفتگی جلوگیری می کند.

پوشیدن لباس کار مناسب علاوه بر ایمنی، باعث ایجاد نظم و آراستگی افراد در محیط کار شده بنابراین به راحتی می‌توان افراد مختلف را در محل کار تشخیص داد.

کارمندان نیز لباس کار مخصوص به خود را دارند. بعضی از شرکت ها برای کارمندان خود از پیراهن و شلوار استفاده می کنند اما همه از این ایده‌ پیروی نمی‌کنند و بسیاری از شرکت‌ها پیراهن و شلوار را فقط برای کار های رسمی می دانند.

تعداد بسیار کمی از شرکت ها در محل های کار به کارمندان خود اجازه می دهند تا هر طور که می خواهند لباس بپوشند.

ضرورت پوشیدن لباس کار

لباس کار زمستانه

برای مشاغل مختلف در فصل‌های سرد سال می‌توان از لباس کارهای اختصاصی تولیدی بافتینه استفاده کرد. لباس‌هایی که از سرما و رطوبت جلو گیری می کنند برای مشاغلی مثل کار در سردخانه‌ها مناسب هستند.

برای گرم نگه داشتن بدن معمولاً از لایه های مختلف در این لباس استفاده می گردد.

استفاده از لباس کار های زمستانه می تواند با ایجاد یک لایه محافظتی و عایقی اضافه تر به گرم شدن بدن کمک نماید.

انواع لباس کار در تولیدی بافتینه

  • دوبنده
  • روپوش کار
  • شلوار کار
  • جلیقه
  • کاپشن زمستانی مخصوص کار
  • کاپشن و شلوار
  • یکسره

انواع مختلف لباس کار

لباس کار ها انواع مختلفی دارند بعضی از ساده ترین لباس کار ها بلوز و شلوار  یا کاپشن و شلوار به صورت دوتکه و یا یکسره هستند که که سراسر بدن را پوشش می دهند.

بهترین جنس برای تولید لباس کار می‌تواند از الیاف طبیعی یا مصنوعی و در مواردی کاملا از الیاف شیمیایی و صنعتی تولید شود که در تولیدی بافتینه از این الیاف برای تولید لباس کار استفاده می شود. بدیهی است که هر چه الیاف بکار برده شده در لباس کار طبیعی ‌تر باشد، تبادل حرارتی راحت‌تر صورت می‌گیرد.

لباس آشپزی

محیط آشپزخانه به لباس آشپزی کلاه و پیشبند نیاز دارد زیرا به کیفیت غذا کمک می کند. همچنین برای جلوگیری از خطرات احتمالی و حفظ سلامتی، آشپز به لباس مناسب نیاز دارد.

آشپزها و افرادی در پخت و پز مواد غذایی کار می کنند، به لباس آشپزی یک دست سفید نیاز دارند تا مشتریان از تمیزی لباس آنها اطمینان حاصل کنند.

لباس های آشپزی با طرح های رنگی و خاص نیز مناسب هستند.

ما در تولیدی لباس فرم بافتینه به فکر کسب رضایت مشتریان عزیز هستیم که با تولید لباس های کار با کیفیت برای تمامی نقاط ایران راحتی را برای شما می خواهیم. با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه به بهترین ها فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =