مقالات

لباس مناسب تعمیرکاران

لباس مناسب تعمیرکاران

نکات مهم برای استفاده از لباس کارهای تعمیرکاران

  • از انبار کردن وسایل غیر ضروری در چاله‌ی زیر خودداری کنید.
  • از استفاده از هرگونه قطعات اضافی که روی ابزارها و لباس ها متصل می شوند خودداری کنید.
  • از تجمع کارگران در زیر جک ستونی خودداری کنید.
  • حتما جک باید سالم باشد تا بتوانیم ارتفاع آن را مشخص کتیم.
  • حتما در کف چاله‌ی سرویس باید از دریچه فاضلات مناسب برخوردار باشد تا مایعات اضافی و روغن از آن منتقل شود.
  • هیچ وقت از ابزارهای شکسته استفاده نکیند و سعی کنید که همواره از ابزارهای سالم استفاده کنید، چون ممکن است که باعث صدمات جبران ناپذیری برای شما باشد.
  • حتما توجه داشته باشید که برای جلوگیری از سقوط خودرو در چاله‌ی سرویس باید در ابتدای دهانه‌ی چاله از آستانه استفاده شود.
  • از قرار دادن مواد اشتغال زا در داخل چاله‌ی سرویس جدا خودداری نمایید.

چه لباس کاری برای تعمیرکاران مناسب است؟

تعمیرات خودرو نیز به لباس کار نیاز دارد زیرا در هنگام تعمیر خودرو متخصصان با روغن های شیمیایی زیادی سرکار دارند که این روغن ها روی دست و لباس تعمیرکار میریزد که باعث کثیفی دست و لباس آنها می شود. در اینجا ضروری است که حتما تعمیرکار از لباس مناسب استفاده کند تا مواد شیمیایی به بدن او سرایت نکند.

تقریبا تمام مشاغل خدماتی از لباس کار استفاده می کنند. لباس کار یک بخش حیاتی هر کاری است. اگر لباس کار نباشد ممکن است حتی جان افراد به خطر بیافتد.

مشکلات لباس کار تعمیرکاران خودرو

از آنجایی که مکانیک ها همواره با ابزار های مختلف از جمله آچارها و… سر و کار دارند به همین دلیل هم لباس های آنها باید دارای جیب های مناسبی باشد که بتوانند وسایل پر کاربردی که در طول روز بسیار از آنها استفاده می کنند را در جیب های خود قرار دهند، به همین دلیل هم از مهمترین مواردی که لباس های کار باید داشته باشند جیب های کاربردی است.

زمانی که فردی روی زمین فعالیت می کند، معمولا به این دلیل که لباس هایش در تماس با گرد و غبار قرار می گیرند، زود تر کثیف می‌شوند، و آنها نمی‌توانیم هر بار تنها با دست گرد و غبار یا چربی های ناشی از کار را از روی لباس ها پاک کنند و همچنین برخی از لک ها برای همیشه روی پارچه میمانند و به هیچ وجه نمیتوان آن ها را پاک کرد.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای لباس های تعمیرکاران پیش بیاید این است که لباس هایشان با گیر کردن به تجهیزات خودرو پاره شوند.

به همین دلیل هم نیاز است که حتما از لباس کار به این منظور استفاده کنیم. تا لباس های اصلیشان خراب نشوند. به همین دلیل هم لباس های کار تعمیرکاران باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. تا با هر بار شست و شو و… دچار خرابی نشوند.

به طور کلی بهتر است که لباس های تعمیرکاران خودرو را از جنس پلی استر یا پنبه باشد تا هم از تنش ها در امان باشند و هم این که جنس لباس در طول روز بسیار راحت است.

لباس مناسب تعمیرکاران

لباس های تعمیرکاران خودرو چه خصوصیت هایی دارد؟

ممکن است تعمیرکاران نیاز داشته باشند که روی زمین دراز بکشند و کار کنند و یا ممکن است روی زمین زانو بزنند به همین دلیل هم باید از لباس های مخصوصی برای این منظور استفاده کنند.

همه‌ی افرادی که در تعمیرات خودرو فعالیت دارند، به این دلیل که به طور مدوام با اجزای ماشین سر و کار دارند، خیلی زود لباس هایشان خاکی و روغنی می شود، به همین دلیل هم باید با استفاده از لباس های مخصوص کار از کثیف شدن و آسیب رسیدن به لباس های شخصی خود جلوگیری کنند.

امنیت تعمیر کاران خودرو

برای ایمنی بیشتر تعمیرکاران خودرو بهتر است از پوشیدن کفش های روباز خودداری شود و برای سلامتی بیشتر فرد بهتر است که از کفش هایی استفاده کند که سلامتی پاهای فرد را تضمین می کند. می توانید از کفش هایی استفاده کنید که در بخش جلوی پا از قطعات فولادی ساخته شده اند و پای فرد را محافظت می کنند.

برای امنیت بیشتر افرادی که از لباس استفاده می کنند بهتر است که همواره از لباس هایی استفاده شود که جلو دکمه دار یا زیپ دار نداشته باشند و بهتر است که از لباس هایی استفاده شود که جلو بسته هستند و لباس های سر همی بهترین لباس هایی هستند که می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

ما در تولیدی لباس فرم بافتینه در تلاشیم تا با معرفی انواع لباس کار و لباس فرم، به شما عزیزان کمک کنیم تا استایلی زیبا، جذاب و بدون نقص داشته باشید. همراه ما باشید و بهترین و مرغوب ترین اجناس را از وب سایت ما پیدا کنید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 14 =