مقالات

بهترین زمان تعویض لباس کار کی است؟

بهترین زمان تعویض لباس کار کی است؟

آیا لباس کار تاریخ انقضا دارد؟

برخی از افراد گمان می‌کنند که لباس کار تا زمانی که مناسب است و پاره نشده است نیازی به تعویض ندارد به همین خاطر تمایلی ندارند که آن را با لباس کار جدید تعویض کنند؛ اما از آنجایی که در این مورد تحقیق شده است و علم روانشناسی آن را تأیید می‌کند که تعویض کردن لباس کار کهنه با نو می‌تواند باعث افزایش کارایی افراد شود، همچنین منجر به اعتماد به‌ نفس و شادابی افراد می‌گردد.

تعویض لباس کار

نکته‌ای که وجود دارد این است که لباس کار مورد نظر شما چقدر در برابر انواع ضربات و سوختگی‌ها مقاومت دارد و این که مناسب‌ ترین زمان برای تعویض نمودن آن چه موقع است را باید بدانید.

از مهم‌ترین نکاتی که هر کسب‌ و کاری باید به آن توجه کند زمان تعویض لباس محل کار کهنه و قدیمی است، زیرا لباس‌ها بعد از مدتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند کهنه می‌شوند و کیفیت روز اول خود را از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند از شما محافظت کنند، همچنین زیبایی خود را از دست می‌دهند این موقع است که باید اقدامات لازم را جهت تعویض آن انجام دهید.

افزایش اعتماد به‌ نفس

از دیگر عوامل و مزیت‌های بسیار مهم در پوشیدن لباس کار مناسب و جدید بالا بردن یادگیری و مهارت افراد می‌باشد. ممکن است افرادی مهارت‌های بالایی داشته باشند اما با پوشیدن لباس‌های کهنه و قدیمی مهارت آن‌ها هرگز دیده نشود.

از لحاظ علمی ثابت‌ شده است که تعویض لباس کار کهنه و قدیمی با لباس‌های نو با رنگ‌ بندی‌های شاد می‌تواند باعث افزایش اعتماد به‌ نفس در افراد شود و آن‌ها را ترغیب نماید تا با سایرین به معاشرت بپردازند.

بهترین زمان تعویض لباس کار کی است؟

زمان تعویض لباس کار

بر اساس مطالعات و بررسی‌های انجام شده در مورد زمان تعویض لباس محل کار حاکی از آن است که زمانی که افراد لباس کار نو و جدیدی برای محل کار خود می‌پوشند باعث می‌شود تا راندمان کاری آن‌ها افزایش یابد و تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روی روحیه افراد می‌گذارد در حالی که متأسفانه در سال‌های گذشته کمتر به این موضوع توجه شده است به ویژه در کشورهای جهان سوم به این مسئله اهمیت داده نمی‌شد.

بیشتر افراد لباس کار خود را بیشتر از دو سال استفاده می‌کنند که در بین افراد کاملا شایع است، در حالی که هر لباس کاری نهایتاً باید یک سال مورد استفاده قرار گیرد.

نخستین عامل مهمی که موفق به تعویض لباس‌های کهنه با نو شد علم روانشناسی بود، زیرا دیدگاه و نگرش روانشناسان حاکی از این نکته بود که رنگ‌های تازه و لباس نو ارتباط کاملا مستقیمی با روحیه افراد دارد. در علوم پزشکی نیز به اثبات رسیده است که این افراد می‌توانند با شادی و نشاط بیشتری فرایند کاری خود را انجام دهند.

آغاز کار با روحیه بالا و قوی

زمانی که محل کار شما بسیار گرم است احتمال اینکه شما زیاد تعریق داشته باشید بالا است به همین خاطر باعث می‌شود که لباس کار شما بو بگیرد به همین منظور لازم است که بعد از تایم کاری حتما لباس را بشویید و آن را تمیز کنید. در اثر شستشوی منظم و مرتب احتمال آسیب رسیدن به لباس بالا می‌رود و ماندگاری و کیفیت خود را از دست می‌دهد به همین دلیل نیاز است که شما چند نوع لباس کار داشته باشید تا یکی از لباس‌هایتان بدفرم و کهنه شد بتوانید آن را سریع عوض کنید.

با پوشیدن لباس کار جدید و آراسته هر چند که کار شما سخت و دشوار باشد باعث می‌شود تا دقت شما در راندمان کاریتان افزایش یابد. همچنین منجر به افزایش مهارت شما خواهد شد این مسئله می‌تواند در پیشبرد اهداف شما بسیار مؤثر باشد. از دیگر مزیت‌های استفاده از لباس کار نو بالا بودن روحیه و احساس رضایت و شادمانی در افراد است. متأسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند که پوشیدن لباس کار تنها برای ایمنی است بلکه این طور نیست می‌تواند در شما احساس رضایت و شادمانی ایجاد کند.

برای خرید لباس کار مناسب و با کیفیت می‌توانید به تولیدی لباس فرم بافتینه مراجعه کنید و تمامی محصولات را به راحتی مشاهده کنید، سپس با مشاوران ما در تماس باشید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =