مقالات

نحوه شست و شوی لباس کار

نحوه شست و شوی لباس کار

رعایت نکردن نکات لازم جهت شستن لباس کار

جالب است بدانید که رعایت نکردن نکات ریز هر ساله باعث صدمات جانی برای کارمندان و به خصوص کارگران می شود.

به علاوه، پیروی از دستورالعمل های ساده، باعث افزایش طول عمر این محصولات می شود. پس هم از نظر جانی و هم از نظر مالی برای سازمان ها و شرکت ها به صرفه است که این نکات را رعایت کنند.

نکته دیگر که بر طول عمر محصول تاثیر دارد، کیفیت اولیه آن است. در واقع یک محصول بی کیفیت را شما اگر طبق استانداردها هم بشویید، باز هم به مرور زمان رنگ و کیفیت خود را از دست می دهد.

هر چند وقت باید لباس کار شسته شود؟

یک نکته بسیار مهم پیروی از راهنمای دوز مصرفی برای شستشوی لباس کار است.

اگر لباس شما برچسب “شستشوی صنعتی” دارد، باید آن را مطابق با دستورالعمل های شستشوی صنعتی بشویید.

تمام لباس های کار باید در هنگام کثیف شدن شسته شوند، شستن لباس های کار با محصولات حاوی سفید کننده هم موجب کاهش خاصیت انعکاسی می شود.

شستن لباس استاندارد

استاندارد به چگونگی شست و شوی لباس و خشک کردن آن می پردازد. دستور العمل لباس کار حاوی نکاتی دقیق است.

قبل از شست و شو باید کمربندها و بریس ها را نیز بردارید. همه جیب ها را خالی کنید، زیرا باعث ایجاد سوراخ در لباس شده و به ماشین لباسشویی آسیب می رساند.

از شکستن این اجزا در شستشو جلوگیری می کند. درزهای زانو باید قبل از شستشو برداشته شود، مگر اینکه به طور خاص برای شستن همراه با شلوار طراحی شده باشد.

وقتی لباس خود را می شویید، زیپ ها، دکمه ها و نوارها را ببندید. این کار باعث کاهش سایش لباس و در نتیجه افزایش عمر آن می شود.

نحوه شست و شوی لباس کار

شست و شوی لباس کار

دستورالعمل شست و شو لباس کار به طور خاص برای هر محصول نوشته می شود.

رعایت دستورالعمل های شست و شو حتی برای حفظ قابلیت های ایمنی در لباس کار اهمیت دارد، به عنوان مثال اگر لباس کار ضد آتش خود را خلاف دستور العمل ها بشویید، می تواند تا حدودی یا حتی به طور کامل از اثرات محافظتی لباس کار بکاهد و شما را در معرض خطر قرار دهد.

اگر می خواهید لباس کارتان عملکرد و راحتی اصلی خود را حفظ کند، همیشه باید از دستورالعمل های شست و شو برای هر محصول پیروی کنید.

آیا برای لباس کار هم باید از چرخه قبل از شستشو استفاده کرد؟

به طور خلاصه، این کار ضروری نیست. از خیساندن لباس با محصول شست و شو خودداری کنید زیرا محصول حل نشده شست و شو می تواند به مواد آسیب برساند.

اگر غشایی در محصول وجود داشته باشد، استفاده از نرم کننده پارچه آن را از بین می برد. بنابراین، شست و شوی لباس کار تفاوت قابل ملاحظه ای با لباس های معمولی دارد.

از استفاده نرم کننده های پارچه ای به طور کامل خودداری کنید. زیرا این امر می تواند مواد و عملکرد آن را مختل کند.

برای تهیه انواع لباس فرم و لباس کار باید در سایت لباس فرم بافتینه وارد شوید و در قسمت محصولات، البسه فرم ها و لباس کار ها را ببینید، با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه به بهترین ها فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =