مقالات

ویژگی های لباس کار برقکار

ویژگی های لباس کار برقکار

استفاده از لباس برقکاری در صنت دارای چه اهمیتی می‌باشد

اشخاصی که شغل آنها با برق سروکار دارد از خطر و آسیب‌های این حرفه در جریان هستند بیشترین آسیبی که میتواند برای این شغل باشد خطر برق گرفتگی می‌باشد که می‌توان با استفاده لباس و تجهیزات مناسب و رعایت نکات ایمنی این خطرهای احتمالی را کاهش داد.

یک لباس کار حرفه‌ای پوششی کامل برای بدن می‌باشد و شامل خود لباس دستکش کفش عینک است که کامل کل بدن را از خطر محافظت کند.

لباس‌کار مخصوص برقکاری دارای یک سری خصوصیات می‌باشد

  • لازم است که جنس پارچه کاملا نخی باشد زیرا حرارت تولیدی پارچه نخی در حین سوختی بسیار پایین تر بوده و میزان سوختگی آن نیز نسبت به الیاف مخلوط و مصنوعی کمتر می‌باشد. اگر احیانا پارچه دچار سوختگی شد قابلیت این را دارد که به بدن چسبیده نشود.
  • لباس مخصوص این حرفه جدا از دارا بودن ایمنی حرفه برقکاری باید مناسب با محیط و وضعیت آب و هوایی منطقه تهیه شود، در طراحی لباس برقکاری جیب باید در سایز کوچک و ترجیحا کم استفاده شود.
  • برای آستین و مچ پیراهن لباس باید از کش یا دکمه استفاده کرد.

ویژگی های لباس کار برقکار

لباس‌کار برقکار چه ویژگی هایی دارد؟

لباس مناسب این حرفه یک لباس کامل پوششی است که کل بدن دست، پا و تنه را کامل پوشش می‌دهد و از بروز خطر احتمالی جلوگیری می‌کند.

لباس مناسب برای این حرفه جدا از مقاومت بالا در برابر اشیا و مواد موجود در محیط باید در برابر الکتریسیته عایق باشد. همچنین باید ظاهری مناسب و کیفیت بالای داشته باشد.

وظیفه اصلی لباس‌کار برقکاری و تجهیزات مناسب این شغل حفظ سلامت و جان شخص در حین انجام فعالیت است.

لباس همیشه باید دقیقا سایز شخص تهیه شود و با پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشد جنس لباس باید به گونه ای باشد که قابلیت شست‌وشوی مکرر را داشته باشد.

مدل های لباس کار برقکار

  • براساس طرح و دوخت
  • براساس نوع الیاف ضد حریق
  • لباس کار سرهمی یا یک تیکه
  • لباس کار بصورت دو تیکه
  • براساس رنگ لباس مورد نظر

استفاده از لباس برقکاری

لباس کار برای این نوع حرفه شغلی از اهمیت ویژه ای برخورد است. جنس لباس کار برقکاری اصولا تمام نخ یا الیاف مصنوعی و طبیعی می‌باشد.

این نوع لباس کار باید از ضخامت بالای برخوردار باشد تا مقاومت بالای در برابر عوامل محیطی داشته باشد.

اگر شما خریداران عزیز نیاز به یک فروشگاه مطمئن برای خرید انواع لباس و تجهیزات ایمنی دارید می‌توانید به تولیدی لباس فرم بافتینه مراجعه کنید. گروه تولیدی لباس فرم بافتینه با به کار بردن بهترین نوع پارچه ها و استانداردهای لباس‌کار در کنار شما عزیزیان آماده خدمت رسانی می‌باشد.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =