مقالات

مزیت یونیفرم های یکسان لباس کار

مزیت یونیفرم های یکسان لباس کار

یونیفرم چیست؟

استفاده‌ کنندگان اصلی از لباس همسان گروه‌ هایی مانند زندانیان، نظامیان و ارتشیان، نیروهای امدادی و آتش‌ نشانان، درمانگران و پزشکان، نیروهای امنیتی و پلیس، دانش‌ آموزان، بازیکنان تیم‌ های ورزشی، کارگران و کارکنان کارخانه‌ ها و مناطق صنعتی، معدنی و ساختمانی و حتی کارمندان برخی از شرکت‌ ها هستند.

یونیفرم به مجموعه پوشاکی گفته می‌ شود که توسط اعضای یک نهاد استفاده می‌ شود. این لباس‌ ها همانند هم هستند و باعث بازشناسی آسان‌ تر اعضای نهاد توسط خود آنان یا توسط دیگران می‌ شود. امروزه بسیاری از نهاد ها برای راحتی کار خود، رعایت نظم، مسایل بهداشتی و بهداشت کار یا الزامات قانونی از لباس همسان استفاده می‌ کنند.

تاثیر روی مشترکین و مراجعین

در واحد های نظامی به پوشش یکسان اعضا تا این حد اهمیت داده می شود. هر چه لباس فرم از دید مشتریان جذاب تر و دوست داشتنی تر باشد احتمال میزان جذب و خرید آن ها بیشتر و بهتر خواهد بود. بر عکس این موضوع نیز صادق می باشد: یک یونیفرم یا لباس فرم نا زیبا یا کثیف و یا نا مناسب فراری دهنده‌ی مشتریان است.

نظم و انضباط و هماهنگی پیامی است که توسط افراد یک گروه که یک نوع لباس را پوشیده اند به دیگران مخابره می شود. این افراد از بیرون به صورت یک واحد منسجم، یکپارچه و یکسان دیده می شوند. نتیجه‌ی این امر بالا رفتن حس اطمینان مشتریان به مجموعه است زیرا می دانند معمولاً احتمال موفقیت در گروه های منظم تر بیشتر است.

مزیت یونیفرم های یکسان لباس کارتمایز کارمندان از مشتریان

ایجاد معیار تشخیص کارمندان از مشتریان از دیگر مزایای یونیفرم یا لباس فرم است. در اینجا با کاهش سردرگمی مراجعین به میزان کارایی و بازدهی سازمان افزوده می شود.

  • رنگ و طرح لباس فرم
  • تبلیغ
  • نوشته
  • آرم

موارد فوق خود می توانند انتقال دهنده‌ی پیام تبلیغاتی و طرز تفکر شرکت و سازمان باشد. در اینجا کارمندان به مانند یک تبلیغ کننده متحرک در سازمان عمل خواهند کرد.

یونیفرم لباس کار

برخی از گروه ها به یک پوشش و لباس فرم یکسان و خاص برای کارکانان خود تهیه می کنند.

همانطور که می دانید استفاده از یونیفرم لباس کار یا لباس فرم یکسان بین کارگران و یا کارمندان و اعضای یک گروه محدود به شرکت های بزرگ امروزی نیست و از دیرباز در بین قبایل و ارتش ها رواج داشته است.

بالابردن وفا داری کارمندان به سازمان

پوشش یکسان برای کارمندان، حس مشترک تعلق به یک مجموعه را در بین آن ها به وجود می آورد. در این زمان کارمندان خود را یکسان و یک جهت برای رسیدن به یک هدف مشترک در سازمان می بینند.

این احساس تعلق خاطر به یک تیم و گروه باعث افزایش روحیه همکاری بین کارمندان می گردد. دقیقاً همین موارد در مورد دانش آموزان یک مدرسه با یک یونیفرم متحدالشکل نیز کاربرد دارد.

برای سفارش انواع یونیفرم با انواع سایز مورد نظر خود می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید تا بهترین راهنمایی را به شما بدهیم و در کوتاهترین زمان ممکن یونیفرم های مخصوص خود را در بالاترین کیفیت تحویل بگیرید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =