مقالات

چند نکته هنگام انتخاب دستکش ایمنی

چند نکته هنگام انتخاب دستکش ایمنی

رنگ دستکش

همچنین رنگ دستکش های ایمنی هم در صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد، مثلا در رشته های پزشکی بهتر است از دستکش های آبی استفاده شود، و در صنعت خودرو استفاده از دستکش های مشکی به این دلیل که کثیفی ها را نشان نمیدهد و نارنجی رواج بیشتری دارد.

در انتخاب دستکش ایمنی چه مواردی را رعایت کنیم؟

دستکش ها باید براساس کاربردی که از آن ها انتظار دارید انتخاب شوند، به عنوان مثال اگر در بخش خدمات غذایی یا مهمان نوازی هستید، باید از دستکش ایمنی تایید شده استفاده کنید تا در زمان سرویس دهی یا تهیه غذا از انتقال آلودگی به آن ها جلوگیری کنید.

برای مصارفی که دست ها در خطر آسیب قرار دارند باید از دستکش هایی استفاده کنید که ایمنی بیشتری دارند،

برخی از این مشاغل شامل موارد زیر هستند:

  • لوله کشی
  • باغبانی
  • کشاورزی
  • حمل و نقل
  • تعمیرات اتومبیل
  • و…

مواد تشکیل دهنده دستکش

دستکش های ایمنی باید از موادی همچون: لاستیک مصنوعی، لاتکس، وینیل، پلی اتیلن و نئوپرن تشکیل شده باشند. هر یک از آن ها دارای کاربردهای متفاوتی هستد.

دستکش های لاتکس یا لاستیک طبیعی دارای خاصیت ارتجاعی بیشتری هستند و حساسیت لمسی بسیار بالایی دارند اما عیب آن ها این است که ممکن است باعث آلرژی یا حساسیت های پوستی شوند.

دستکش هایی که از نیتریل ساخته شده باشند برای کاربردها صنعتی بیشتر استفاده می شوند به این دلیل که دارای مقاومت بسیار بالاتری هستند اما در مقابل دستکش های وینیل دارای قیمت پایین تر اما مقاومت شیمایی پایین تری هستند.

چند نکته هنگام انتخاب دستکش ایمنی

نکاتی برای انتخاب دستکش ایمنی مناسب

اگر دستکش ها به درستی انتخاب نشوند. به دست های فرد آسیب وارد خواهد شد و همچنین در صورتی که دستکش های راحتی برای کارکنان تهیه نشود و دستانشان داخل دستکش راحت نباشد تمایلشان به کار کردن از بین خواهد رفت و یا کار کردن بدون دستکش را به کار کردن با دستکش هایی که برای دستشان بزرگ یا ناراحت است را ترجیح می دهند. دستکش ها نیز یکی از انواع لباس کار هستند.

دستان انسان ها از یکی از با ارزش ترین اعضای بدن است. که محافظت کردن از آن ها در برابر خطرات الزامی است، اما گاهی کارکنان به دلیل درک محدودی که از لوازم محافظت فردی دارند، در انتخاب دستکش کار دچار اشتباه می شوند و که با استفاده از آن ها ممکن است به دستشان آسیب وارد شود.

کارکردن با دستان محافظت نشده می تواند باعث آسیب رسیدن به دست ها شود و هزینه گزافی برای پزشکی در دست شما قرار دهد.

ضخامت و طول دستکش

امنیت دستکش ها براساس ضخامت و طولی که دارند توسط تولید کنندگان مشخص می شود، باید در نظر داشته باشید که آیا دستکش هایی که ضخامت بیشتری دارند واقعا در برابر سایش و بریدگی مقاومت مناسبی داشته باشند، و در برابر حرارت، شعله و نفوذ آب مقاومت داشته باشند. یا مثلا اگر می خواهید دستتان را داخل مواد شیمایی فرو کنید باید از دستکش هایی استفاده کنید که طول بلند تری داشته باشند.

زمان خرید دستکش ها در نظر بگیرید که بسته به کاربردی که در نظر دارید دستکش باید چقدر ضخیم باشد و یا تا چه حد بلند باشد.

برای خرید انواع لباس کار با کیفیت و انواع دستکش با تولیدی لباس فرم همراه باشید، هدف انتخاب بهترین ها برای شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یازده =